blog rowerowy

avatar Jorg
Skwierzyna

Informacje

Sezon 2024 button stats bikestats.pl Sezon 2023 button stats bikestats.pl Sezon 2022 button stats bikestats.pl Sezon 2021 button stats bikestats.pl Sezon 2020 button stats bikestats.pl Sezon 2019 button stats bikestats.pl Sezon 2018 button stats bikestats.pl Sezon 2017 button stats bikestats.pl Sezon 2016 button stats bikestats.pl Sezon 2015 button stats bikestats.pl Sezon 2014 button stats bikestats.pl

Znajomi

wszyscy znajomi(7)

Moje rowery

Kross 70200 km

Szukaj

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Jorg.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Do lasu

Środa, 10 stycznia 2024 | dodano: 10.01.2024

     Wycieczka do lasu. Przejechałem fragmentem trasy edukacyjnej nad Obrą, później drogami pożarowymi w lasach pomiędzy Lisią Górą a Trzebiszewem i na koniec lokalną szutrówką przez Rakowo.
     Wspomniałem o trasie edukacyjnej, jednym z przystanków na szlaku jest miejsce po obozie budowniczych pobliskiej Grupy Warownej Ludendorff. Grupa była jednym z pierwszych obiektów na budowanej MRU, w związku z tym była miejscem w którym eksperymentowano trochę nad rozwiązaniami i uzbrojeniem przewidzianymi i stosowanymi w późniejszych schronach. Być może była też miejscem w którym szkolono załogi przewidziane dla innych grup warownych. W każdym razie w pobliskim lesie zachowały się fundamenty po kilkunastu barakach i jakiejś towarzyszącej im infrastrukturze. Na stosownej tablicy jest informacja że był tu również obóz jeniecki, chociaż ja osobiście wątpię aby w bezpośredniej bliskości obiektów bojowych przetrzymywano jeńców.
     W dalszej drodze dla urozmaicenia starałem się korzystać z rzadziej uczęszczanych dojazdów.

Na ścieżce edukacyjnej
Na ścieżce edukacyjnej.

Obozowisko budowniczych MRU - fundamenty baraku
Obozowisko budowniczych MRU - fundamenty baraku.

Prawdopodobnie obozowa oczyszczalnia ścieków
Prawdopodobnie obozowa oczyszczalnia ścieków.

Pułapka na nieostrożnych spacerowiczów - sklepienie podziemnej oczyszczalni ścieków
Pułapka na nieostrożnych spacerowiczów - sklepienie podziemnej oczyszczalni ścieków. Dno podziemia leży ok. 4 metrów poniżej murszejącego stropu z licznymi otworami.

Wnętrze oczyszczalni
Wnętrze oczyszczalni.



Rower:Kross Dane wycieczki: 28.62 km (22.00 km teren), czas: 02:03 h, avg:13.96 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(2)

K o m e n t a r z e
Miałeś szczęście. Osobiście staram się przy bunkrach chodzić w towarzystwie co najmniej jednego towarzysza, chodzi o to żeby w razie nieszczęścia był ktoś kto będzie mógł wezwać pomoc. Kilkaset metrów od tego miejsca są znacznie bardziej niebezpieczne miejsca, otwarte niczym nie zabezpieczone szyby klatek schodowych do wysadzonych podziemi GW Ludendorff. Szyby to nic innego jak kilkumetrowe okrągłe studnie głębokości ponad 10 metrów.
Jorg
- 23:17 środa, 10 stycznia 2024 | linkuj
Kiedyś wpadłem do bunkra, zleciałem jakieś 3 metry, po czym zatrzymałem się na jakiejś starej kanapie. Okazało się że jakiś bezdomny zrobił sobie spanko. Gdyby nie to pewnie giczoły bym połamal. Na szczęście zimą więcej widać.
Marecki
- 22:49 środa, 10 stycznia 2024 | linkuj
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!