blog rowerowy

avatar Jorg
Skwierzyna

Informacje

Sezon 2024 button stats bikestats.pl Sezon 2023 button stats bikestats.pl Sezon 2022 button stats bikestats.pl Sezon 2021 button stats bikestats.pl Sezon 2020 button stats bikestats.pl Sezon 2019 button stats bikestats.pl Sezon 2018 button stats bikestats.pl Sezon 2017 button stats bikestats.pl Sezon 2016 button stats bikestats.pl Sezon 2015 button stats bikestats.pl Sezon 2014 button stats bikestats.pl

Znajomi

wszyscy znajomi(6)

Moje rowery

Kross 69065 km

Szukaj

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Jorg.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Lwówek

Wtorek, 18 kwietnia 2023 | dodano: 19.04.2023Kategoria ponad 100 km, Wielkopolska

    Ostatnio mocno eksploatowałem kierunek Sulęcina, czas zwrócić się w kierunku Wielkopolski. Dziś nie miałem ochoty na drogi leśne, po części obawiałem się że po ostatnich deszczach mogą sprawiać problemy. Wybór padł na drogi krajowe 24 i 92.
     Drogę 24 opuściłem w Kwilczu, bezpośrednim impulsem było czerwone światło na skrzyżowaniu i spora kolejka samochodów podczas gdy kierunek do Miłostowa był otwarty od ręki.
     Miłostowo bardziej komfortowo jest skomunikowane z Lewicami jednak mnie bardziej ciekawił zakątek zawarty gdzieś w przestrzeni pomiędzy Pniewami a Lwówkiem.
     Droga Miłostowo-Linie była tym czego się obawiałem, odcinkami kałuże na całą swoją szerokość. Z tego samego powodu nie zboczyłem w nieznane, ograniczyłem się do Lwówka i Bolewic.
    Powrót drogą 92 i lokalnymi przez Trzciel i Międzyrzecz.

Florian z Miłostowa
Florian z Miłostowa. Kilka lat temu podczas upału stojący obok hydrant i miejscowi strażacy chłodzący pod nim piwo uratowali mnie przed odwodnieniem :).

Spod tego budynku 3 stycznia 1919 ruszył na front oddział powstańczy sformowany przez mieszkańców Lwówka
Spod tego budynku 3 stycznia 1919 ruszył na front oddział powstańczy sformowany przez mieszkańców Lwówka. Miejscowy ziemianin Stanisław Łącki był inicjatorem utworzenia oddziałów powstańczych, które m.in. w styczniu 1919 roku wyzwoliły Nowy Tomyśl, a następnie prowadziły dalsze działania na froncie zachodnim. Żołnierze z tych oddziałów zasilili tworzone w następnych tygodniach: 2 pułk strzelców wlkp  (późniejszy 56 pułk piechoty), 7 pułk strzelców wlkp (późniejszy 61 pułk piechoty), oraz 2 pułk ułanów wlkp  (późniejszy 16 pułk ułanów wielkopolskich) dla którego zalążkiem był utworzony w Lwówku i pobliskim majątku Łąckich w Posadowie 33-osobowy oddział jazdy.

Pałac w Lwówku
Pałac w Lwówku, dawna siedziba Łąckich. Obecnie mieści się w nim ośrodek zdrowia.

Lwówek, rynek
Lwówek, rynek.

Wieża RTV w Bolewicach
Wieża RTV w Bolewicach.

Parking z lasów bolewickich
Parking z lasów bolewickich.

Wiosna idzie?
Wiosna idzie? 

Przydrożny krzyż w Sierczu
Przydrożny krzyż w Sierczu. Krzyż postawili w podzięce za uratowanie życia z pożogi wojennej dwaj bracia, repatrianci z obwodu tarnopolskiego. Początkowo krzyż był cały drewniany i stał na polu jednego z braci. Po jakimś czasie krzyżem zainteresowały się ówczesne władze z Trzciela i nakazały go zlikwidować. Gospodarz nie ugiął się przed szykanami władz i krzyż nadal stał aż którejś nocy gdzieś zniknął. Fundator skradzionego krzyża nie dał za wygraną, a z racji, że był cieślą, wykonał jeszcze masywniejszy krzyż z metalowym krucyfiksem. Jego brat wykonał okolicznościowy napis, którego treść już się zatarła. Sam krzyż jest nadgryziony zębem czasu i ledwie widoczny z przydrożnej kępy krzaków, upływ czasu chyba zrobi to co się nie udało władzy ludowej.



Rower:Kross Dane wycieczki: 134.71 km (6.00 km teren), czas: 07:28 h, avg:18.04 km/h, prędkość maks: 0.00 km/h
Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Linkuj | Komentuj | Komentarze(0)

K o m e n t a r z e
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!