- Kategorie:
- gm. Bledzew.61
- gm. Brójce.3
- gm. Deszczno.15
- gm. Miedzyrzecz.62
- gm. Przytoczna.37
- gm. Pszczew.35
- gm. Santok.34
- gm. Skwierzyna.31
- Gorzów.27
- kierunek Kostrzyn.9
- Lubniewice.21
- Łagów.10
- MRU.51
- Nowa Ameryka.1
- okolice Trzciela.18
- ponad 100 km.196
- ponad 200 km.7
- pow. gorzowski.19
- pow. międzychodzki.51
- pow. nowotomyski.4
- pow. słubicki.5
- pow. strzelecko-drezdenecki.32
- pow. sulęciński.67
- pow. świebodziński.28
- Poznań.4
- Puszcza Drawska.8
- Puszcza Gorzowska.8
- Puszcza Notecka.65
- Puszcza Rzepińska.5
- Rodzinne strony.7
- Stare nekropolie i mauzolea.13
- Szamotuły.1
- Wielkopolska.43
- Zachodniopomorskie.10
- Zbąszynek.2
Wpisy archiwalne w miesiącu
Kwiecień, 2015
Dystans całkowity: | 1076.00 km (w terenie 229.00 km; 21.28%) |
Czas w ruchu: | b.d. |
Średnia prędkość: | b.d. |
Liczba aktywności: | 19 |
Średnio na aktywność: | 56.63 km |
Więcej statystyk |
Spacerowo
Niedziela, 12 kwietnia 2015 | dodano: 12.04.2015
Dziś wyjazd jedynie w celach spacerowych. Zatem nie ruszałem nigdzie w teren, przejechałem tylko po obrzeżach miasteczka a i tak nazbierało się nie wiadomo skąd 18 km.
Rower:
Dane wycieczki:
18.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Powtórnie Góra Trębacza
Sobota, 11 kwietnia 2015 | dodano: 11.04.2015
Na dzisiejszy wyjazd wybieram się z Arturem. Były rozpatrywane dwie koncepcje trasy: jedna nad Glinik, druga to nowa wieża widokowa w Zielomyślu. Ponieważ zaciekawiła go moja wczorajsza wycieczka to ostatecznie wybraliśmy Zielomyśl. Dzisiejsze natężenie ruchu na drodze do Poznania pozwoliło bez większych stresów dotrzeć do Wierzbna. Tuż przed Wierzbnem skręcamy w fajną trasę spacerową do Brzeźna. Asfalt bez dziur, ruch niemal zerowy, na odcinku do Zielomyśla wyminął nas tylko jeden samochód. Mijamy Brzeźno i podjeżdżamy niemal pod Zielomyśl. Z prawej strony widzimy tor kolejowy, a w oddaleniu zalesione wzgórze i nową wieżę widokową. Widoczna z drogi wiata na przystanku kolejowym jest punktem charakterystycznym przed którym wjeżdżamy na drogę prowadzącą do Góry Trębacza.
Od strony Zielomyśla.
Dziś przyjechaliśmy z tej strony.
Wracamy do Skwierzyny przez Rokitno i Chełmsko, skrótem obok DPS-u.
Rower:
Dane wycieczki:
55.00 km (18.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Góra Trębacza
Piątek, 10 kwietnia 2015 | dodano: 11.04.2015
Skoro w tym tygodniu podarowano mi wolne od popołudniowych prac na działce trzeba tą wolność wykorzystać. Pogoda wspaniała, zachęca do wypadu za miasto. Już wczoraj zapadła decyzja że najbliższy wyjazd będzie na budowę wieży na Górze Trębacza w Zielomyślu.
Dzisiejszy wyjazd do Zielomyśla wykonaliśmy drogami terenowymi. Do wieży widokowej podjechaliśmy lasem od strony Lubikowa. Przy okazji spełniliśmy dobry uczynek zawracając dwie panie które w przekonaniu że jadą do Pszczewa robiły dokładnie odwrotnie.
Widok od strony drogi dojazdowej.
Tą drogą dotarliśmy pod wieżę. Na horyzoncie majaczą dachy elewatora w Przytocznej.
Z braku czasu dalszą drogę z Lubikowa do Skwierzyny kontynuujemy szosą.
Rower:
Dane wycieczki:
54.00 km (28.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Białe Łąki
Czwartek, 9 kwietnia 2015 | dodano: 09.04.2015
Odłożyłem wszelkie prace na działce na następny tydzień, w myśl zasady co masz zrobić dziś, zrób jutro a będziesz miał dodatkowy dzień wolny. Mój kompan od przejażdżek niedawno otrzymał w prezencie nowy rower, jazda cieszy go teraz jak młodego psa pchły. Dziś wypadła kolejna strona świata, jedziemy drogą gminną (prezent dla gminy od GDDKiA) w kierunku Międzyrzecza. Pojawił się pomysł aby na wysokości Jeziora Głębokiego przedostać się do osady i leśnictwa Białe Łąki, następnie dotrzeć do Kalska, i stamtąd powrócić do Skwierzyny przez Twierdzielewo i Chełmsko. Znaczną część trasy stanowiły drogi terenowe różnej jakości, początkowo były nawet niezłe ale później trafiały się odcinki przejezdne tylko dla traktorów.
Budynki leśnictwa Białe Łąki
Od tego miejsca drogi pogorszyły się zdecydowanie. Przeważają piachy, kałuże, odcinki rozjeżdżone przez pojazdy pracujące w lesie i ciągniki rolnicze. W kilku miejscach było przepychanie. Ale nie było przynajmniej monotonnie :)Ten kotek był przyczyną krótkiej przerwy. Kolejny odcinek ma zdecydowanie odmienny charakter, znów wracamy na szosę i tak będzie już do końca.
W Twierdzielewie.
Rower:
Dane wycieczki:
45.00 km (19.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Na przełaj przez puszczę
Środa, 8 kwietnia 2015 | dodano: 08.04.2015
Dałem się po pracy namówić na kolejny wyjazd. Dziś jeździmy po przeciwnej stronie miasta. Początkowo w kierunku Świniar i Nowego Dworu. W polu przed Świniarami spaceruje pierwszy bocian w tym roku. Rzecz jasna pierwszy którego widziałem osobiście.
Pierwszy tegoroczny "klekot"
Zarastające "Mazädel See"
W Lipkach Wielkich
W Dobrojewie w przydrożnym rowie skończył żywot borsuk pechowiec. To już któryś z kolei na tym odcinku
Rower:
Dane wycieczki:
56.00 km (19.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Okolice dalsze i bliższe
Wtorek, 7 kwietnia 2015 | dodano: 07.04.2015
Nie planowałem na dzisiaj żadnych wyjazdów ale skoro pojawił się złakniony kilometrów skorzystałem z okazji i dołączyłem do niego. Wyjazd w kierunku Bledzewa ale bez żadnych konkretnych pomysłów dokąd jedziemy. Za Bledzewem zagłębiamy się w lasy, aby ostatecznie po 15 km jazdy leśnymi drogami pożarowymi znaleźć się w Trzebiszewie. Przez chwilę było nawet wahanie czy aby nie odwiedzić Glinika, ostatecznie kierunek niemal ten sam. Z Trzebiszewa wracamy do Skwierzyny dawną drogą międzynarodową która po wybudowaniu drogi szybkiego ruchu spadła do roli drogi gminnej z odległą kolejnością zimowego otrzymania o czym informuje stosowna tablica przed nieczynnym barem pod Trzebiszewem.
W domu niechcący skasowałem ustawienia licznika. Nie wiem czy nie jest to dobry moment do zamiany starej padliny na coś nowszego.
"Osiołkowi w żłoby dano, w jeden owies w drugi siano". To dokąd jedziemy?
W lesie przy szosie kostrzyńskiej znaleźliśmy taki betonowy obiekt. Prawdopodobnie miał on coś wspólnego z łącznością. Identyczny znajdował się kiedyś pod Trzebiszewem na trasie budowy S-3
Rower:
Dane wycieczki:
40.00 km (15.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
"Weselcie się nadzieją"
Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 | dodano: 07.04.2015Kategoria Puszcza Notecka
"Weselcie się nadzieją" - taki napis widnieje na kamieniu przy leśniczówce Nadziejewki. Myślę że jest stosowny do kończących się właśnie świąt.
Tytułem wstępu parę słów o Nadziejewkach (Hoffnung) - była to nieistniejąca już dziś osada położona na południowym skraju Puszczy Noteckiej na zachód od Krobielewka, oddalona o jakiś kilometr od drogi do Międzychodu. W okresie międzywojennym istniało tam kilkanaście gospodarstw, obecnie pozostały tylko zabudowania leśniczówki. Nadziejewki powstały w XVIII w. w ramach osadnictwa na prawie olenderskim. Po dwustu latach gospodarzenia ludzie opuścili domy i pola, a puszcza odebrała swoją własność. Zachowała się jeszcze część nagrobków na cmentarzyku położonym w pobliżu drugiej leśniczówki przed Krobielewkiem. W roku 2008 miejscowość została formalnie zniesiona.
Jeden z budynków. Wydaje się że korzysta z niego któreś z kół łowieckich
Po prawej leśniczówka
Słupek-drogowskaz z pobliskiego skrzyżowania dawnych dróg łączących puszczańskie osady
Zdjęcie z innego wyjazdu, ale na tym słupku zachowały się strzałki i nazwy miejscowości
Rower:
Dane wycieczki:
46.00 km (16.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Przytoczna i Świniary
Sobota, 4 kwietnia 2015 | dodano: 04.04.2015
Nareszcie aura przestała szaleć. Niektóre chmurki jeszcze straszyły deszczem, ale ostatecznie kończyło się za każdym razem tylko na lekkim pokropieniu. Dzisiejsze moje wyjazdy odbywały się w trzech podejściach. Rano dwukrotnie w sprawie ostatnich przedświątecznych zakupów - razem około 8 km. Po wykonaniu przypadających na mnie zadań zostałem zwolniony na resztę popołudnia.
Drugi wyjazd w swojej znacznej części odbył się w terenie. Trasa przez Zemsko - Popowo - Twierdzielewo - Rokitno - Przytoczną - Nową Niedrzwicę - Krasne Dłusko i z Dłuska do domu pokonana szosą tylko na odcinkach z Skwierzyny do Popowa i pomiędzy Niedrzwicą a Dłuskiem. Drogi terenowe po deszczach błotniste ale przejezdne. Większość miejsc przez które przejeżdżałem opisałem i obfotografowałem w swoich wcześniejszych wpisach na blogu. Jedyne zdjęcie które dziś zamieszczam przedstawia dom seniora "Pogodna Jesień" w Rokitnie. Dom seniora jest prywatną inicjatywą, działa chyba od 2011. Wcześniej w tym miejscu działała, o ile dobrze pamiętam, szkoła podstawowa. Budynek szkoły został wchłonięty przez znacznie rozbudowany obecny obiekt.
Rower:
Dane wycieczki:
73.00 km (19.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)
Szlakiem wiat przystankowych
Czwartek, 2 kwietnia 2015 | dodano: 02.04.2015
Od kilku dni bardzo dynamiczna pogoda nie pozwala na wyjazdy dalsze niż po zakupy do Biedronki, dziś jednak zostałem poproszony o wyjazd do Zemska. Zaryzykowałem jazdę dłuższą drogą przez Popowo. Udało się ją przejechać bez przemoczenia, a zawdzięczam to dwóm wiatom przystankowym oraz sklepowi. Pierwsza fala opadów dopadła mnie jeszcze w Skwierzynie, znalazłem schronienie w przydrożnym sklepie. Wiata przy remizie w Popowie pozwoliła przeczekać kolejną małą zamieć.
Po zamieci Słońce wyszło na kilkanaście minut. Zdążyłem w tym czasie przejechać do Zemska i znów przed deszczem ratuje mnie miejscowy przystanek - wiata.
Powrót do Skwierzyny przez Stary Dworek. Tym razem bez opadów wytrzymało nieco dłużej i dlatego pozwoliłem sobie na parę dodatkowych kilometrów. I pewnie jeszcze pozwoliłbym sobie na więcej gdyby nie kolejna powtórka z śniegiem i deszczem.
Rower:
Dane wycieczki:
40.00 km (0.00 km teren), czas: h, avg: km/h,
prędkość maks: 0.00 km/hTemperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: (kcal)