- Kategorie:
- gm. Bledzew.68
- gm. Brójce.3
- gm. Deszczno.17
- gm. Miedzyrzecz.65
- gm. Przytoczna.43
- gm. Pszczew.36
- gm. Santok.36
- gm. Skwierzyna.32
- Gorzów.27
- kierunek Kostrzyn.9
- Lubniewice.21
- Łagów.10
- MRU.56
- Nowa Ameryka.1
- Okolica.1
- okolice Trzciela.18
- ponad 100 km.196
- ponad 200 km.7
- pow. gorzowski.20
- pow. międzychodzki.52
- pow. nowotomyski.4
- pow. słubicki.5
- pow. strzelecko-drezdenecki.32
- pow. sulęciński.67
- pow. świebodziński.28
- Poznań.4
- Puszcza Drawska.8
- Puszcza Gorzowska.8
- Puszcza Notecka.76
- Puszcza Rzepińska.5
- Rodzinne strony.7
- Stare nekropolie i mauzolea.13
- Szamotuły.1
- Wielkopolska.43
- Zachodniopomorskie.10
- Zbąszynek.2
Do Goszczanowa... na lody
Piątek, 19 czerwca 2026 | dodano: 19.06.2026
Spontaniczny wypad z kolegą do Goszczanowa,...na lody. Tu na miejscu też mamy lody, i wcale nie są gorsze ale chodziło o pretekst do przejażdżki. Te goszczanowskie miały swoją renomę w Drezdenku i okolicy. Piszę w czasie przeszłym bo podobno w międzyczasie zmieniła się właścicielka okienka a nikt nie chciał i nie mógł się podzielić ich obecną opinią. W okolicy nie pojawił się nawet pies z kulawą nogą.
Sami też nie mogliśmy ich sprawdzić, okazało się że okienko z lodami otwiera się w dni powszednie od 13-tej i trzeba byłoby czekać niemal 2 godziny. Musieliśmy zadowolić się lodami z marketu w Lipkach.
Do Goszczanowa jedziemy na skróty przez las, krótka przerwa i w drogę powrotną tym razem szosą przez Lipki Wielkie, Ludzisławice, Polichno i Murzynowo. Do pośpiechu dopinguje perspektywa popołudniowej burzy.

Postój w Goszczanowie.


Goszczanowo. Skwerek przy przystanku.

Szarpidruty z skwerku.


Szarpidruty z skwerku.

Kościół w Lipkach Wielkich z początku XX wieku. Rzadko spotykany zegar wieżowy na chodzie. Niemal wszędzie gdzie bywałem mechanizmy zegarowe są niesprawne.


Wnętrze kościoła.
.
.
Rower:Stevens
Dane wycieczki:
54.59 km (15.00 km teren), czas: 03:24 h, avg:16.06 km/h,
prędkość maks: 26.51 km/hTemperatura:33.0 HR max: (%) HR avg: (%) Kalorie: 2152 (kcal)
K o m e n t a r z e
nawet kot nie chciał z Wami gadać 😂 Nie no, wiadomo, że to było z przymrużeniem oka. :)
froggyGhost - 16:24 sobota, 20 czerwca 2026 | linkuj
Szkoda że docelowe lody nie wyszły, ale zastępcze w taką pogodę tez pewnie zrobiły robotę. Kościół ładny, zadbany. Burza u Ciebie chyba była groźniejsza. U mnie finalnie kilka większych grzmotów i deszczu też niewiele, ale na Ośno i Gorzów widziałem na radarach że poszło znacznie grubiej.
Marecki - 10:38 sobota, 20 czerwca 2026 | linkuj
skoro nikt nie chciał gadać, znaczy nie ma po co robić kilometrów. :D
froggyGhost - 07:25 sobota, 20 czerwca 2026 | linkuj
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!


